Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FAQ

Jak działają gwarancje Holosun?

Gwarancja Classic:
  • obudowa: dożywotnia gwarancja na wady fabryczne
  • optyka: pięcioletnia gwarancja na wady fabryczne
  • elektronika: trzyletnia gwarancja na wady fabryczne

Gwarancja Elite:
  • obudowa: dożywotnia gwarancja na wady fabryczne
  • optyka: dożywotnia gwarancja na wady fabryczne
  • obudowa: dożywotnia gwarancja na wady fabryczne (za wyjątkiem diody LED, której okres działania określany jest na 10 lat)

Dlaczego widzę odblaski wewnątrz tubusu?

Z powodu zastosowania wklęsłego / usytuowanego pod kątem obiektywu, w przypadku niektórych kątów oświetlenia możemy zauważyć poblask. Kolimatory Holosun zostały zaprojektowane tak, aby przy naturalnych kątach obserwacji był on niedostrzegalny, dlatego zalecamy montaż na broni przed zgłoszeniem ewentualnej reklamacji.

Dlaczego plamka w kolimatorze wygląda na zniekształconą?

Może istnieć kilka powodów tego zjawiska. Po pierwsze należy upewnić się, że skupiamy wzrok na celu, a nie na plamce. Po drugie warto sprawdzić, czy plamka nie jest zbyt jasna w stosunku do warunków oświetlenia, zmniejszając poziom jasności o 2 poziomy. Rozmyty kształt plamki może również wynikać z astygmatyzmu - proponujemy wówczas wykonać test. Należy zdemontować celownik i obracać go wokół osi cały czas obserwując plamkę. Jeśli rozmyte krawędzie plamki obracają się wraz z nią, prawdopodobnie mamy do czynienia z wadą elektroniki. Jeśli kształt jest nadal rozmyty, lecz mimo obracania urządzenia nie obraca się, oznacza to, że właśnie w taki sposób oko postrzega plamkę.

Dlaczego moje urządzenie wyłącza się, gdy zakrywam ogniwo słoneczne?

Urządzenia z ogniwami słonecznymi mają domyślnie aktywowany tryb automatycznej regulacji. Gdy odetniemy całkowicie dostęp do oświetlenia, urządzenie przechodzi w tryb dostosowany do urządzeń noktowizyjnych. Wystarczy przełączyć urządzenie na tryb manualny, aby pozbyć się tego efektu.

System Shake Awake w moim urządzeniu nie działa. Dlaczego?

System Shake Awake wybudza urządzenie jedynie z trybu uśpienia - jeśli zostało ono wyłączone manualnie, niezbędne jest również jego manualne włączenie.

Obiektyw w moim kolimatorze jest przekrzywiony, czy tak powinno być?

Tak, w przypadku kolimatorów zamkniętych, w których emiter umieszczony jest na wysokości godziny czwartej, obiektyw musi być przekrzywiony by odpowiednio odbijał światło w kierunku oczu użytkownika.

Moje urządzenie nie włącza się, co powinienem sprawdzić?

Przede wszystkim należy skontrolować czy bateria została umieszczona w odpowiedni sposób - przedziały nie są wyprofilowane, więc istnieje ryzyko pomyłki. W przypadku modeli z tacką biegun dodatni powinien znajdować się w kierunku dolnym. W przypadku modeli z zakrętką natomiast powinien znajdować się na zewnątrz.

pixel